Jak schudnąć przed wakacjami?

Do pierwszego dnia lata pozostało zaledwie kilkanaście tygodni. To czas w którym wiele osób podejmuje trudy odchudzania i pragnie zdążyć z korektą sylwetki jeszcze przed ciepłymi dniami. Dlaczego?

W okresie letnim ubieramy się skąpiej co może uwypuklać nasze defekty. Zresztą, tusza ogranicza naszą pewność siebie na plaży czy nad jeziorem.

Zdążyć przed latem – świetna motywacja!
Termin końcowy jest dla wielu najlepszą motywacją. Wszak, wiele osób najlepiej działa pod presją czasu, co potęguje ich chęci na podjęcie skutecznej walko o lepszą, zgrabniejszą sylwetkę.

Do lata pozostało kilkanaście tygodni – to wystarczająco dużo czasu by schudnąć nawet naście kilogramów. Wszak, tempo odchudzanie wynoszące 1kg/tydzień jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia.

Jak schudnąć? Recepta na zgrabną sylwetkę.
Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że odchudzanie to proces, którego realizacja z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Bezwzględnie musimy przygotować się na trudne, wymagające tygodnie. Wszak, nasz tryb życia będzie wyglądał inaczej od tego, który prowadziliśmy do tej pory.

Dwa kluczowe elementy dla odchudzania to rzecz jasna: dieta oraz trening. To właśnie one będą stanowić absolutną podstawę naszej redukcji.

Dieta odchudzająca – męka czy przyjemność?
Dieta nie musi być męką, pod warunkiem, że zadbamy nie tylko o jej bilans, ale także dobry smak. Warto zatem skomponować jadłospis samemu, aby móc uwzględnić przy tym preferencje kulinarne.

Trening odchudzający – jaka forma?
Forma treningowa jest dowolna. Rób to co lubisz. Pamiętaj jednak o podstawowych trzech zasadach: regularność, intensywność (tętno wynosić powinno 60-80% tętna wysiłkowego), objętość (trening powinien trwać minimum 45 minut).

Suplementacja – czy warto?
Dietę uzupełnić można o suplementy diety. Warto skorzystać ze środków wzbogacanych kwasem chlorogenowym, błonnikiem lub kwasem hydroksyctrynowym. Skuteczność tych substancji została potwierdzona klinicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *