Co pomaga na przedwczesny wytrysk?

Przedwczesna ejakulacja powoduje ogromny stres przed każdym zbliżeniem. Wprawia w depresję i kompleksy. Panowie borykający się z tą przypadłością tracą pewność siebie, a ich samoocena sięga dna.

Medycyna usilnie stara się znaleźć złoty środek na przedwczesny wytrysk. Niestety w tym momencie żadna z metod nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności, przez co leczenie przedwczesnej ejakulacji jest sporym wyzwaniem.

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Rozpoczęcie leczenia zawsze powinna poprzedzić konsultacja z lekarzem. Najważniejsze jest określenie przyczyny występowania problemu, by wiedzieć jaką formę kuracji obrać. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • czynniki psychogenne
  • inne problemy ze zdrowie (nadczynność tarczycy, nadciśnienie, cukrzyca itd)
  • zachwianie gospodarki hormonalnej
  • używki (alkohol, papierosy)
  • indywidualne uwarunkowania

Leczenie może przybierać formę psychoterapii i farmakoterapii. Często wspomniane metody łączy się. Ponadto, pacjenci mogą realizować ćwiczenia poprawiające kondycję seksualną (wg zaleceń).

Psychoterapia

Jak wynika z badań – ejakulacja w ponad 90% przypadków to wynik psychiki, a nie fizyki naszego organizmu. To wskazuje na fakt, iż problem przedwczesnego wytrysku może mieć swoje źródło w głowie, a konkretniej – nastawieniu pacjenta.

Jeśli towarzyszy Ci stres, obawiasz się odrzucenia lub utrwaliłeś złe wzorce i podniecenie przychodzi zbyt szybko warto zastosować się do poniższych wskazówek:

  • odbywaj szczere rozmowy z partnerem na temat seksu
  • ogranicz grę wstępną lub znacznie ją spowalniaj w momencie wysokiego podniecenia
  • uprawiaj seks częściej (badania potwierdzają zależność pomiędzy czasem dochodzenia do orgazmu, a częstotliwością)

Farmakoterapia

Farmakoterapia może odbywać się dwufazowo. Lekarz może zalecić stosowanie preparatów do stosowania miejscowego oraz doustnego.

Zaleceniami lekarza najczęściej są leki antydepresyjne, gdyż jako tako nie ma preparatów na przedwczesny wykres (w Polsce).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *