Sposoby na erekcję

Problemy z erekcją zwykle dotykają mężczyzn dojrzałych, w wieku po „pięćdziesiątce”. Bywa jednak, że zaburzenia sprawności pojawiają się znacznie szybciej. Według szacunków, prawie 1,5 miliona Polaków boryka się z problemami o takim charakterze.

Co wpływa na zaburzenia erekcji?

Niemoc seksualna to prawdziwe utrapienie mężczyzn. Panowie robią wiele by do tego nie dopuścić, jednocześnie zapominają o podstawach, tudzież – prowadzeniu zdrowego trybu życia, a to właśnie on w głównej mierze odpowiada za sprawność naszego organizmu (w tym seksualną). Zadbaj o:

Odżywianie – dieta wolna od złego cholesterolu, pełnowartościowa i zbilansowana to pierwszy element kształtujący naszą sprawność seksualną.

Używki – a raczej ich brak w codziennym trybie życia. Zrezygnuj z alkoholu (w większej ilości) i papierosów – to z całą pewnością przyczyni się do Twoich możliwości seksualnych.

Aktywność fizyczna – nic tak nie pobudza organizmu, jak ruch. Dzięki aktywności fizycznej – poprawisz ukrwienie, dotlenisz organizm oraz zapobiegniesz otyłości, która stanowi jedną z głównych przyczyn zaburzeń erekcji.

Regularne badania hormonalne – często, do zaburzeń erekcji przyczynia się rozstrojenie gospodarki hormonalnej. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł intereweniować o czasie.

Czynniki stresogenne – przyczyną zaburzeń erekcji niezwykle często jest stres. Nadmierna jego ilość może doprowadzać do różnych defektów organizmu, w tym niemocy seksualnej.

Sposoby na erekcję

Zaburzenia erekcji to przypadłość, którą jak najbardziej można wyleczyć. W pierwszej kolejności należy skonsultować się ze specjalistą (urologiem), celem diagnostyki. Za sprawą badań, lekarz stwierdzi co stanowi przyczynę problemu i zaleci odpowiednią formę leczenia.

Wyróżniamy trzy typy leczenia: farmakologiczne, psychoterapię oraz zabiegi chirurgiczne. Ponadto, zaburzenia erekcji można leczyć wykorzystując „domowe sposoby”, tj: suplementy diety (np. Żeń-szeń), ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *