3 metody depilacji miejsc intymnych

W dzisiejszych czasach zjawiskiem powszechnym jest usuwanie włosów z niemal każdego miejsca (prócz głowy) przez kobiety. Panie depilują ręce, nogi, a także okolice bikini oraz pupę.

Te szczególnie wrażliwe miejsca poddawane są różnym formom depilacji. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy, które wybierane są przez kobiety najczęściej.

 1. Depilacja brazylijska

  Metoda, która wykorzystuje rozgrzany wosk lub pastę cukrową została po raz pierwszy zrealizowana przez brazylijskie siostry w ich salonie (stąd nazwa). Brazilian waxing, bo tak określana jest ta forma usuwania włosów gwarantuje stosunkowo dobrą cenę do skuteczności i trwałości zabiegu.

  Efekty potrafią utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Zabieg jest jednak powszechnie uważany za dosyć bolesny. Wymaga odpowiedniej techniki i doświadczenia kosmetyczki.

 2. Depilacja laserowa

  Usuwanie włosów za pomocą lasera to rozwiazanie, które stanowi gwarancję trwałości wynoszącą nawet kilka lat. Laser nie tylko usuwa włosy, ale także doprowadza do rozpadu komórek odpowiedzialnych za ich wzrost.

  Zabieg tego typu wykorzystuje najnowsze technologie, jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu może co prawda pojawić się lekki obrzęk i podrażnienie, ale po około 24 godzinach kondycja skóry wraca do normy.

  Depilacja laserowa jest dosyć kosztowna. Jeden zabieg to koszt oscylujący w granicach kilkuset złotych (w zależności od depilowanego obszaru). Aby w pełni usunąć włosy potrzeba co najmniej kilku sesji.

 3. Golarki, depilatory i maszynki jednorazowe

  Mimo niewielkiej trwałości kobiety bardzo cenią sobie te rozwiązanie. Jest ono niezwykle tanie (maszynka jednorazowa to koszt kilku złotych) i można je przeprowadzić w domu, bez udziału osób trzecich.

  Ponadto, usuwanie włosów golarkami i depilatorami jest praktycznie bezbolesne (nawet przy najbardziej wrażliwej skórze). Przy tej formie usuwania włosów zaleca się korzystanie z kremów do golenia oraz balsamów nawilżających tuż po wykonaniu zabiegu (aby uniknąć krost i zaczerwienień).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *