Co zrobić, aby uniknąć wypadania włosów?

Łysienie to problem ludzi na całym świecie. Wbrew temu co piszą w gazetach o urodzie, problem nie dotyczy jedynie mężczyzn ale także i kobiety. Co prawda w mniejszym stopniu, gdyż tylko 25% kobiet zmaga się z łysieniem. W zależności od płci, problemy oraz przyczyny wypadania włosów leżą na różnym podłożu.

Łysienie „typu męskiego”
Mężczyźni chorują na łysienie z powodu zmian na podłożu genetycznym oraz hormonalnym. Wzmożona ilość hormonu męskiego androgenu powoduje tak zwane łysienie androgenowe, które dotyka aż 90% mężczyzn. Ponad to, mężczyźni są bardziej skłonni do stresu. Nie mają oni bowiem tak twardego charakteru jak kobiety. Nie od dziś mówimy, że szybciej nam włosy wypadną niż cos przetrwamy np. trudna sytuację w pracy czy śmierć bliskiej osoby. Zatem, mężczyźni powinni unikać stresu. Stres powoduje wzmożoną pracę nadnerczy, które wydzielają wzmożoną ilość właśnie hormonu androgenu. Stąd pojawia się ubytek we włosach w okolicach skroni i na czubku głowy.

Łysienie u kobiet
Kobiety natomiast rzadziej zmagają się z chorobą łysienia ale bardziej narażone są na wypadanie włosów. Spowodowane to jest nieumiejętnością pielęgnacji włosów długich. Używając prostownic, suszarek oraz lokówek włosy narażone są na wysuszenie oraz łamanie się. Po czym po prostu wypadają by n a ich miejscu urosły młode i zdrowe włosy. Wypadanie włosów przyczyny leżą także u podłoża codziennego upięcia włosów. Związywanie włosów w gumki, które nie są obłożone materiałem sprawi, że włosy się kołtunią i szarpią. Włosy są wyrywane wraz z cebulkami. Poza tym mocne rozczesywanie włosów gęstą szczotką także powoduje wypadanie włosów. Struktura włosa jest niezwykle delikatna, warto więc traktować je ze szczególną uwagą.

W obu przypadkach, leczenie wypadania włosów może mieć taki sam przebieg. Niezwykle skuteczne okazują się różnego rodzaju suplementy diet. Najlepszym tego przykładem jest Profolan i Biotyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *