Depilacja miejsc intymnych

Kobiety dbają o swoją urodę ze zdecydowanie większą starannością, aniżeli mężczyźni. Nie bez powodu określane są mianem płci pięknej. Panie spędzają mnóstwo czasu w salonach kosmetycznych, fryzjerskich oraz wszędzie tam gdzie mogą poprawić swój wygląd i atrakcyjność.

To właśnie kobiety zdecydowanie więcej czasu poświęcają na depilację ciała. Panie poddają temu zabiegowi niemal całe ciało, włącznie ze sferami intymnymi.

Depilacja miejsc intymnych

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic intymnych to zabieg, który realizowany jest przez większość kobiet. Panowie znacznie rzadziej decydują się na usuwanie włosów z tych miejsc.

Depilację intymną można przeprowadzić kilkoma metodami. W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić trzy, które wybierane są przez kobiety zdecydowanie najczęściej.

Depilacja laserowa

Depilacja przy wykorzystaniu lasera to zdecydowanie najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Zaletą tej metody jest z całą pewnością trwałość, która wynosi nawet do kilku lat. Dzieje się tak, gdyż światło nie tylko doprowadza do rozpadu mieszka włosowego, ale także komórek odpowiedzialnych za jego wzrost.

Z kolei największą wadą tego rozwiązania jest cena. Seria zabiegów (niezbędne jest 4-6 zabiegów) to koszt przekraczający 1000 złotych.

Depilacja woskowa

Zabieg usuwania włosów woskiem to kolejne rozwiązanie cieszące się sporą popularnością. Kosmetyczka nakłada specjalną szpatułką rozgrzany wosk na miejsce poddawane depilacji, a następnie szybkim, energicznym ruchem usuwa wosk wraz z włosami i cebulkami. Dzięki temu, efekt zabiegu może utrzymywać się kilka tygodni.

Wadą depilacji woskowej jest bez wątpienia bolesność, choć to zależy od doświadczenia kosmetyczki i wrażliwości naszej skóry.

Depilacja przy użyciu ostrza

Powszechnie stosowanym rozwiązaniem do depilacji intymnej to golarki, depilatory i maszynki jednorazowe. To zdecydowanie najtańsza metoda, którą jednak cechuje krótkotrwałość. Włosy odrastają bardzo szybko, przez co metoda ta nie cieszy się najlepszą opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *