Efektywne sposoby na masę mięśniową

Co drugi Polak pragnie zmienić swoją sylwetkę. Z reguły, kiedy kobiety pragną schudnąć, mężczyźni celują w rozbudowę masy mięśniowej. Niejako, wynika to z wzorców atrakcyjności. Ten męski, zakłada wysportowaną i umięśnioną sylwetkę.

Niestety, mimo ogromnych chęci – mało któremu mężczyźnie udaje się osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Tylko nieliczni potrafią dotrzeć do finału. Dlaczego? Przede wszystkim, proces budowy masy mięśniowej jest czasochłonny i wymagający – większości brakuje uporu, zapału i cierpliwości.

Nie mniej jednak – jeśli chcesz „spróbować”, musisz posiadać odpowiednia wiedzę. O co należy zadbać? Jakie są efektywne sposoby na masę mięśniową? Poznaj trzy kluczowe elementy procesów rozbudowy włókien mięśniowych.

Po pierwsze: TRENING
Siłownia to miejsce w którym najczęściej realizowanym celem jest budowa masy mięśniowej. Zaawansowane maszyny i urządzenia umożliwiają rozwój masy mięśniowej. Nie oznacza to jednak, ze jest to jedyna droga do rozbudowy włókien mięśniowych.

Efektywny (choć oczywiście nie w takiej skali) jest również trening domatora (oparty głównie na obciążeniu własnego ciała).

Po drugie: DIETA
Odżywianie stanowi niezwykle istotny element naszego życia. To, co jemy ma ogromny wpływ na skład i budowę ciała. W związku z treningiem, istotna jest zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednie zbilansowanie.

Dietę najlepiej sporządzić w oparciu o zasadę 62 i pół. Co to za zasada? Na każdy kilogram masy musisz dostarczyć sześć gram węglowodanów, dwa gramy białka i pół grama tłuszczów.

Po trzecie: SUPLEMENTACJA
Niektórzy twierdzą, że suplementacja to opcja, a nie obowiązek. Naszym zdaniem, aby osiągać satysfakcjonujące efekty jest ona niezbędna. W przeciwnym wypadku tempo budowy masy będzie jeszcze mniejsze, co bezpośrednio znajdzie przełożenie na naszą motywację, a raczej jej brak.

W pierwszej fazie zalecamy stosować odżywki takie jak: aminokwasy rozgałęzione, l-karnitynę i l-glutaminę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *