Jak dbać o włosy?

Podatność włosów na zniszczenia jest bardzo duża, dlatego też kluczowym jest by minimalizować wykorzystywanie wszelkich środków i urządzeń, które negatywnie odbijają się na kondycji naszych włosów.

Co szczególnie niszczy nasze włosy? Przede wszystkim urządzenia wykorzystujące wysoką temperaturę do stylizacji (prostownice, lokówki, suszarki), kosmetyki wysuszające (lakiery i pianki do włosów), farby i rozjaśniacze. Dla wielu z Was kompletna rezygnacja z wyżej wymienionych produktów jest niewyobrażalna, co jest jak najbardziej zrozumiałe.

Aby nasze włosy nie były tak podatne na zniszczenia należy używać kosmetyki termoochronne oraz chronić włosy przed działaniami zewnętrznymi (czapka, upinanie włosów).

Kompletna dawka minerałów i witamin

Bardzo często dzieje się tak, że wybieramy kosmetyki i mocno się do nich przywiązujemy. Włosy uwielbiają różnorodność, dlatego też zmiany szamponów i odżywek są jak najbardziej wskazane.

Na to nie ma reguły! Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego eksperymentowanie z kosmetykami do pielęgnacji włosów powinno iść w parze ze zdrowym rozsądkiem. Po pewnym czasie zrozumiecie czego potrzebują wasze włosy.

Wsparcie od wewnątrz

W zdrowym ciele… zdrowe włosy. Z całą pewnością na kondycję Waszych włosów wpływ ma odżywianie i ogólna kondycja organizmu. Wsparcie od wewnątrz jest więcej niż istotne.

Produkty, które będą miały pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów to: tłuszcze roślinne, warzywa i owoce (żółte i czerwone), cebula, czosnek, chude mięso, szpinak, orzechy, drożdże oraz nabiał. Pełna lista jest zdecydowanie dłuższa. Jedno jest pewne – jeśli Twoja dieta będzie pełnowartościowa, to Twoje włosy będą dobrze odżywione.

Systematyczność

Tak naprawdę systematyczność to cecha, którą przypisać można do każdej czynności w której chcemy osiągnąć sukces. W przypadku pielęgnacji włosów tymże sukcesem określane są zdrowe, silne włosy.

Sam proces pielęgnacji trwać powinien ciągle. Walka o włosy powinna być nieprzerwana, dlatego też aby osiągnąć w/w sukces należy po prostu to polubić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *