Jak przytyć?

Zdrowe odżywianie nie zawsze musi iść w parze z odchudzaniem. Choć niektórym wydaje się to abstrakcyjne, niektórzy z nas bardzo często szukają diet, które pozwalają zwiększyć masę ciała, a już najlepiej – masę mięśniową. Nie sztuką jest bowiem przybrać pięć kilogramów, by tylko zmieniły się cyferki na wadze. Prawdziwą sztuką jest zbudować taką masę, która doda nam atrakcyjności fizycznej – tudzież masę mięśniową.

Wbrew pozorom pytanie „Jak przytyć?” zadaje sobie naprawdę szerokie grono osób. Zdecydowanie częściej pojawia się ono w głowach Panów, szczególnie tych uczęszczających na siłownię. Zdarzają się jednak przypadki w których szczupłe Panie chciałyby nabrać trochę krągłości, co wcale nie jest takie dziwne.

Niedowaga często towarzyszy ektomorfikom, osobom po przewlekłych chorobach, a także pracownikom fizycznym, którzy nie dostarczają odpowiedniej ilości energii (węglowodanów) do organizmu.

Dieta na przytycie

Diety zwiększające masę ciała są jak najbardziej zdrowe. Nie zobaczycie tam niezdrowych tłuszczy, fast foodów, czy innych produktów, które faktycznie zwiększą naszą wagę, ale nie mięśnie. Celem diety na przytycie powinna być zdrowa masa, a taką można zbudować tylko i wyłącznie jedząc zdrowo.

Aby przytyć powinniśmy ułożyć dietę na podstawie zapotrzebowania kalorycznego dla określonej wagi. Zwiększając dietę o 200-500 kcal powinniśmy przytyć w sposób naturalny, zdrowy i na tyle wolny, by uniknąć chociażby rozstępów.

Suplementy na masę, czy warto?

Odżywki na masę mięśniową to środki, które naturalnie uzupełniają naszą dietę. Dzięki czemu wzrost masy mięśniowej jest szybszy, a sam mięsień – lepszej jakości. Szczególnie popularne są wśród sportowców – kulturystów.
Wbrew pozorom – są to środki bezpieczne. Oczywistym, jest, że tabletki na masę nie są zrywane z drzew, czy zbierane podczas żniw. Są to jednak skoncentrowane (w tabletkach, proszku lub płynie) składniki, których może zabraknąć w codziennej diecie. Suplementy mylone są bardzo często z dopingiem (sterydami), dlatego w oczach niektórych ludzi – odżywki to samo zło. Takie patrzenie na suplementy jest oczywiście błędem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *