Skutki uboczne chrapania

Chrapanie to przypadłość, która dosięga około 30% Polaków. W zdecydowanej większości, problem ten dotyczy mężczyzn (około 70%). Wszak, budowa anatomiczna układu oddechowego u Panów sprzyja rozwojowi tego zjawiska.

Nie lekceważ chrapania!
Chrapanie bardzo często jest ignorowane. Wszak, społeczeństwo nie jest świadome tego, że poza specyficznym akustycznymi dźwiękami, chrapanie to także źródło wielu kłopotów zdrowotnych.

Zlekceważenie chrapania może skutkować powstawaniem trwałego bezdechu sennego, dolegliwości polegającej na chwilowym zatrzymaniu oddychania. To z kolei może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Skutki uboczne chrapanie
Wiele osób lekceważy chrapanie, gdyż najzwyczajniej w świecie – nie wie jakie może nieść za sobą skutki uboczne. Bezdech senny doprowadzić może między innymi do:

  • Problemów z erekcją
  • Problemów z koncentracją
  • Bezustannym uczuciem zmęczenia
  • Nadciśnienia tętniczego
  • Zawału serca
  • Udaru mózgu
  • Silnych bólów głowy

Dlatego też, leczenie chrapania to absolutny obowiązek. Nigdy nie należy lekceważyć i ignorować tego zjawiska. Oczywiście, nie w każdym przypadku skutki uboczne muszą być tak poważne. Jednakże, ryzyko jest zbyt duże, by je podejmować.

Leczenie chrapania – jak pozbyć się tej dolegliwości?
Leczeniem chrapania zajmuje się lekarz laryngolog. W pierwszej kolejności specjalista ocenia przyczynę występowania tego zjawiska. Ponadto, osoba może zostać poddana badaniom mającym sprecyzować poziom bezdechu sennego.

Form leczenia chrapania jest wiele. Zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystywanie specjalistycznych aparatów do chrapania. To metoda niezwykle skuteczna, ale przy tym mało wygodna.

Ponadto, w przypadku diagnozy patologii w budowie części układu oddechowego zaleca się interwencję chirurgiczną. Najczęściej realizuje się plastykę migdałów (usunięcie) lub gardzieli.

Ostatnimi czasy popularnym sposobem na wyeliminowania tej dolegliwości są specjalistyczne leki na chrapanie w formie tabletek lub aerozoli. To metoda, której efektywność jest bardzo różna. Nie mniej jednak środki z najwyższej półki (m.in. Snoran Plus) cieszą się naprawdę świetnymi opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *